Strážci Galaxie - poster           

TŘI BRATŘI

Pohádka, 86 min

Hudební pohádka Tři bratři je druhým celovečerním snímkem režiséra Jana Svěráka určeným pro dětského diváka. Nápad natočit pohádku na motivy klasické látky se v tvůrčím rodinném tandemu zrodil už dávno, ale teprve v roce 2011 přišli Jan a Zdeněk Svěrákovi s konkrétním nápadem. "Mnoho let jsme hledali námět na pohádku, kterou by táta napsal, a já mohl režírovat. Film pro děti, romantický a plný fantazie. Až v létě 2011 se konečně zrodil nápad realizovat film z hudebních pohádek, které vznikly pro televizní pořad Hodina zpěvu," říká Jan Svěrák. Děj filmu včetně známých a oblíbených písní známé dvojice Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře jsou čtyři hudební díla (nejdelší má patnáct minut), která si děti oblíbily - hrají je ve školkách po celé zemi.

"Vybrali jsme si tři miniopery, a ty spojili do jednoho příběhu. Ten je nový, a vyvažuje tak notorickou známost tří příběhů O Šípkové Růžence, O dvanácti měsíčkách a Karkulka. Hudební pohádky jsou propojeny příběhem tří bratrů, kteří se vydají vysvobodit spící princeznu a postupně vstupují do všech tří pohádek. Z příběhu tří bratrů vznikla samostatná čtvrtá pohádka o špatných vlastnostech. Těch se hrdinové musí zbavit, aby si zasloužili lásku a rodiče jim mohli s klidným svědomím předat hospodářství," doplňuje režisér. Melodie Jaroslava Uhlíře pro velkou filmovou podívanou zaranžoval slovenský skladatel Michal Novinski, s nímž Svěrák spolupracoval už na předchozím filmu Kuky se vrací (2010). Štáb natáčel mimo jiné na zámcích Hluboká nad Vltavou a Žleby, na Děčínském Sněžníku či v jihočeském mlýně Hoslovice.

Pohádka se natáčela od ledna 2013 do února 2014. Premiéra filmu se uskuteční 14. srpna 2014. Nabídku podílet se na filmu jednoho z nejúspěšnějších českých režisérů posledních let přijali Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Ivana Chýlková, Bolek Polívka a mnoho dalších skvělých herců. Na výrobě filmu se podíleli koproducenti Biograf Jan Svěrák, dánský partner Phoenix Film a slovenská společnost Novinski. Hlavním partnerem filmu je televizní stanice NOVA, partnerem je Barrandov Studio. Film byl podpořen ze Státního fondu kinematografie.

 

Zdroj: Bioscop

Kino Slavia, Mariánské Lázně
Kino Slavia, Mariánské Lázně