POHÁDKÁŘ

Česká moderní lovestory, 90 min.


Pohádkář           

 

Pohádkář, příběh o muži uvězněném ve vlastních lžích a životě mezi dvěma ženami, patří k nejprodávanějším titulům Báry Nesvadbové, do současnosti se knihy prodalo na 80 tisíc výtisků. Šestého listopadu pak vstupuje do kin filmová love story režiséra Vladimíra Michálka, která z knihy vychází.

V hlavních rolích se potkají Jiří  Macháček, pětinásobná držitelka Českého lva Anna Geislerová a poprvé v českém filmu hvězda světového modelingu Eva Herzigová.

"Pro mě je to příběh o vášni, která může být spalující a která si dříve nebo později vybere svou daň," říká režisér Vladimír Michálek. "S vášní se nedá kalkulovat, je to velice špatný obchodní artikl. Doufám, že tohle se nám podařilo do filmu dostat," dodává.

"Moje postava je vlastně určena vztahem k ženám," vysvětluje Jiří Macháček. "Má několik identit a on sám vlastně ani nepovažuje za důležité, která z nich je ta pravá."

Kapitán Rott (Matěj Hádek) postupně odhaluje milostné drama hlavního hrdiny Máry/Kamila (Jiří Macháček), který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami (Eva Herzigová a Aňa Geislerová). Pro Pohádkáře jsou ženy výzvou, vášní i inspirací, jsou objektem lásky i lži, lži, kterou buduje s takovou samozřejmostí, že si ji vlastně ani neuvědomuje. Ve svém světě je tím, kým zrovna chce být, zde platí pouze tady a teď, zapomíná se, co bylo včera a nečeká na to, co bude zítra. Pohádkářovu šarmu se tak lehce podléhá.

Zdroj: Reflex, TotalFilm.cz

Kino Slavia, Mariánské Lázně
Kino Slavia, Mariánské Lázně