Dříve uvedené festivalové projekce


TADY VARY

TADY VARY v kině Slavia

Autor: Kino Slavia, 15. července 2020

Ve dnech 3.-11. července 2020 jsme promítli 16 filmů v rámci unikátní přehlídky, kterou připravil organizační tým MFF Karlovy Vary.

Ve chvíli, kdy bylo definitivně rozhodnuto, že 55. ročník MFF Karlovy Vary proběhne s ohledem na opatření vlády souvisejícími s šířením koronaviru až v roce 2021, mělo programové oddělení MFF KV již vybranou řadu zajímavých titulů do festivalového programu. Vznikla tedy myšlenka rozšířit tradiční pofestivalovou přehlídku Vary ve vašem kině a nabídnout ji jako ucelený programový blok v termínu, kdy měl původně probíhat letošní ročník karlovarského festivalu, tedy 3.-11.7.2020.

VARY VE VAŠEM KINĚ

VARY VE SLAVII

Autor: Kino Slavia, 20. července 2019

Čtvrté Vary ve vašem kině letos do kin přivezly horké letní slunce Neapole a Kalifornie i mrazivou islandskou atmosféru.

Akce Vary ve vašem kině si klade za cíl přenést kousek festivalové atmosféry i do ostatních měst po celé České republice a představit v kinech rozmanitost karlovarského programu. Každý rok zástupci labelu KVIFF Distribution pečlivě vybírají výrazné filmy daného ročníku a posílají je bezprostředně po skončení festivalu do všech kin.
Tři filmové novinky z programu 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary letos už počtvrté společně vstoupí do kin bezprostředně po skončení tohoto největšího filmového svátku. Stane se tak pod hlavičkou labelu KVIFF Distribution, ve kterém se spojují aktivity MFF Karlovy Vary, České televize a Aerofilms.
Čtvrtý ročník Varů ve vašem kině začal v pondělí 8. července 2019. Kousek festivalové atmosféry a pestrého karlovarského programu divákům po celé republice zprostředkují tři rozliční zástupci letošního nesoutěžního programu: nový dokumentární portrét Asifa Kapadii (Senna, Amy) o nejslavnějším fotbalistovi všech dob Diego Maradona, režijní debut herce Jonaha Hilla a událost americké nezávislé scény Devadesátky (Mid 90s) a napínavé islandské drama z festivalu v Cannes Bílý bílý den (A White, White Day).
„Letošní výběr filmů je skutečně exkluzivní a patří k tomu nejlepšímu, co bude před uvedením do českých kin prezentováno na karlovarském festivalu. Režiséři všech tří snímků jsou počítáni mezi současné nejobdivovanější světové tvůrce a my jsme poctěni, že můžeme jejich počiny propagovat i po zbytek roku,“ komentuje program umělecký ředitel MFF Karlovy Vary Karel Och.

SCANDI 2019

SCANDI - festival severského filmu

Autor: Kino Slavia, 18. ledna 2019

Další ročník přehlídky severského filmu přinesl do Slavie švédské filmy A dýchejte klidně, Amatéři a Goliáš, dánské Svátky klidu a míru a Tina a Vore a islandsko francouzský koprodukční snímek Žena na válečné stezce.

BE2CAN 2018

BE2CAN - PŘEHLÍDKA FESTIVALOVÉHO FILMU Z BERLÍNA, BENÁTEK A CANNES

Autor: Kino Slavia, 12. října 2018

Ve dnech 8. - 10. 10. 2018 se v kině Slavia uskutečnila projekce vybraných filmů 5. ročníku festivalu BE2CAN, přehlídky nejlepších filmů z mezinárodních filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes.

8. 10. Zloději (Manbiki kazoku)
Drama, Japonsko, 2018, 121 min., titulky
Zlatá palma, Cannes 2018

9. 10. Utøya, 22. července (Utøya)
Drama / thriller, Norsko, 2018, 90 min., titulky
Nominace na Zlatého medvěda za nejlepší film, Berlinale 2018

10. 10. Tvář (Twarz)
Drama / komedie, Polsko , 2018, 91 min., titulky
Stříbrný medvěd, Berlinale 2018

Filmové Láznění

Filmové Láznění®

Autor: Kino Slavia, 15. září 2018

Ve dnech 10. - 14. září jsme pro vás připravili 3. ročník přehlídky nejúspěšnějších filmů léta 2018.

Projekt 100 - Muzikál

PROJEKT 100 - MUZIKÁL

Autor: Kino Slavia, 25. října 2018

Letošní ročník Projektu 100 byl věnovaný muzikálovému žánru. Vybrali jsme pět titulů, které představily muzikál v celé jeho šíři i historickém kontextu.