FESTIVALY A PŘEHLÍDKY

SCANDI - Přehlídka současného severského filmu

Autor: Kino Slavia, poslední aktualizace 9. února 2018

Vybrané projekce čtvrtého ročníku festivalu SCANDI zamířily na počátku února do kina Slavia v Mariánských Lázních.

V rámci sekce 'Bergmann 100' byly promítnuty filmy Podzimní sonáta a Persona.

SCANDI
BE2CAN

BE2CAN - BERLINÁLE, BENÁTKY, CANNES

Autor: Kino Slavia, 19. října 2017

Filmová událost podzimu, čtvrtý ročník přehlídky prestižních festivalových snímků Be2Can!

Ve dnech 16. - 18. 10. 2017 se v kině Slavia uskutečnily projekce vybraných filmů 4. ročníku festivalu BE2CAN 2017, přehlídky nejlepších filmů z mezinárodních filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes.

Festival zahájil vítěz Zlaté palmy z Cannes, snímek Rubena Östlunda ČTVEREC.

Ozdobou letošního Be2Can byla retrospektiva filmů Paola Sorrentina. Nabídla pohled na tvorbu režiséra a vzdala tak hold největšímu současnému italskému filmaři.

BE2CAN    BE2CAN
poster

FILMOVÉ LÁZNĚNÍ® v kině Slavia

Autor: Kino Slavia, 20. září 2017

Druhý ročník přehlídky nejúspěšnějších filmů letošního léta se uskutečnil v kině Slavia v době od pondělí 11. září do pátku 15. září.
V jejím rámci měli diváci možnost shlédnout filmy české i zahraniční produkce:

  • Spider-Man 3D
  • Piráti z Karibiku 5
  • Já, padouch 3 3D
  • Annabelle 2
  • Emoji ve filmu 3D
  • Dunkerk
  • Transformers 5
  • Černý Petr (nově digitálně remasterované)
  • Po strništi bos
  • Matrix (nově digitálně remasterované)

poster

SCANDI - severská filmová lekce

Autor: Kino Slavia, 31. ledna 2017

V rámci rozšířené nabídky vybrané projekce třetí ročník festivalu SCANDI zamířil do kina Slavia Mariánské Lázně.

Třetí ročník festivalu Scandi byl opět pestrou přehlídkou aktuálních trendů severské kinematografie - nabídnul přehlídku aktuální tvorby filmařů z Dánska, Finska, Švédska, Norska a Islandu.

BE2CAN

BE2CAN - BERLINÁLE, BENÁTKY, CANNES

Autor: Kino Slavia, 15. října 2016

Ve dnech 10. - 12. 10. 2016 se v kině Slavia uskutečnila projekce vybraných filmů 3. ročníku festivalu BE2CAN 2016, přehlídky nejlepších filmů z mezinárodních filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes.

BE2CAN
poster

Scandi II - horký severský koktejl filmů z Dánska, Finska, Švédska, Norska a Islandu

Druhý ročník festivalu severských filmů

Autor: Kino Slavia, 10. ledna 2016

V rámci rozšířené nabídky vybrané projekce Scandi II zamíří do kina Slavia Mariánské Lázně.

Druhý ročník festivalu Scandi nabídne od 13. do 19. ledna přehlídku špičkových severských filmů v komplexním distribučním "cloudu": 13 filmů v deseti českých kinech, 41 VOD titulů na portálech partnera festivalu O2 a 45 filmů v prémiové televizi Film Europe Channel. Nenechte si ujít mimořádně vydatnou, kvalitní a intenzivní severskou filmovou lekci! Film Europe Media Company po loňském úspěchu prvního ročníku opět připravila výběrovou žánrovou přehlídku severské kinematografie. V osmi premiérách a šesti reprízách Scandi II představí aktuální tvorbu filmařů v Dánsku, Finsku, Švédsku, Norsku a na Islandu. Charakteristickým trendem se jeví být severská žánrová vitalita.

Festival zahájí film O kuřatech a lidech, černá komedie elitního dánského filmaře Anderse Thomase Jensena o shledání značně nekonformní pětice bratrů na zapadlém ostrově, kde se nejde pro ránu a vejce daleko.

"Před rokem jsme Scandi představili jako přehlídku pěti zemí severu, které doká- ží vyhrát festival v Benátkách a zároveň bavit publikum stylovým thrillerem, dobrou seriálovou tvorbou, variabilitou a kvalitou herců. A nejinak je tomu letos. Scandi II je opět přehlídkou zejména nových filmů, v Česku a na Slovensku je několik severských filmových přehlídek, ale žádná z nich nepromítá aktuální filmy. Scandi ano. V 10 premiérách a šesti reprízách představíme současný severský filmový trend - už tradičně v moderní distribuční formě v nejlepších českých a slovenských kinech, ale i na VOD a v prémiové televizi Film Europe Channel. Doprovodným programem bude přednáška o reklamních klipech Roye Anderssona," uvedl Ivan Hronec, prezident mediální společnosti Film Europe, která Scandi pořádá.

Debuty a žánr komedie v programu Scandi II zastupuje snímek Zde Harold o svérázném únosu šéfa nábytkářského gigantu IKEA. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, do kin se dostanou filmy jako Jo Nesbø: Doktor Proktor a prdicí prá- šek, Akce Arktida a Dcera čarodějky, který je spjatý i s českým prostředím, neboť vznikal na Barrandově. Thrillerové krimi přinese oscarová Susanne Bier a její Druhá šance, představí se i katastrofický velkofilm Vlna o přírodní katastrofě ve fjordu Geiranger, který v norských kinech shlédlo přes 800.000 diváků. V repríze bude uvedeno několik výjimečných skandinávských filmů z minulého roku - O koních a lidech, Boj sněžného pluhu s mafií, Vyšší moc, Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě, 1001 gramů.

Stejně jako Be2Can, oblíbená přehlídka soutěžních filmů z Cannes, Berlinále a Benátek, kterou společnost Film Europe v říjnu 2015 pořádala již podruhé a která nadchla milovníky současné kvalitní kinematografie, i festival Scandi umožňuje divákům zvolit si svou oblíbenou distribuční platformu. Výjimečné filmové zážitky si budou moci vychutnat v tradiční atmosféře kamenných kin, z pohodlí domova na televizní obrazovce nebo operativně na mobilu či tabletu přes službu Video-On-Demand. "O2 Videotéka přináší celou řadu skvělých filmových novinek ze severské produkce, ke kterým jinak není prakticky možné 2 se v Česku dostat", říká Viera Kasalová, která v O2 zodpovídá za obsah Videotéky a dodává : "Filmoví fanoušci se můžou těšit třeba na bizarní islandskou komedii O koních a lidech, která loni výrazně zabodovala u českých diváků na festivalu v Karlových Varech."

Příznivci klasického "velkého plátna" mohou od 13. do 19. ledna zamířit na očekávané české premiéry severských filmů i reprízy aktuálních titulů. Promítat se bude v Praze v kině Lucerna, kině Atlas a kině Evald. V rámci rozšířené nabídky v krajských městech Scandi II zamíří do Mariánských Lázní - kino Slavia a Karlových Varů - kino Čas.

poster
UPOUTÁVKA

11. Festival krátkých filmů Praha

Festival expanduje do regionů programy Best of Brutal Relax Show a Pragueshorts dětem

Autor: Kino Slavia, 15. ledna 2016

Nejlepší a nejinspirativnější krátké filmy z celého světa už pojedenácté... Pořadatelem Festivalu krátkých filmů je Film Servis Festival Karlovy Vary, který organizuje Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Festival krátkých filmů Praha opět expanduje také do regionů a to dvěma speciálními programy - Best of Brutal Relax Show a Pragueshorts dětem.

"Před více než 10 lety jsme hledali způsob, jak se potkávat s diváky Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary také v průběhu roku. Věděli jsme, že o krátké filmy je ve festivalovém programu velký zájem, ale zároveň nám bylo jasné, že  karlovarský festival jim nemůže dát tolik prostoru, kolik by si zasloužily. A tak se zrodil Festival krátkých filmů Praha. Po deseti letech o něj zájem roste a věříme, že se bude ještě dlouho líbit hlavně divákům," uvedl prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška.

Výběr těch nejlepších a nejextrémnějších filmů za čtyřletou historii Brutal Relax Show uvidí diváci v dvanácti českých a slovenských kinech a to pod názvem Best of Brutal Relax Show. Promítat se bude v Ústí nad Labem, Brně, Jablonci nad Nisou, Hradci Králové, Karlových Varech, Mariánských Lázních a na Slovensku v Kremnici, Prešově, Košicích, Trenčíně nebo ve dvou kinech v  Bratislavě. Projekce proběhnou v době konání festivalu - 22. a 23. ledna 2016.

"Best of Brutal Relax Show je kolekce hororů a krátkých filmů, které jdou proti očekáváním i zažitým konvencím. Letos jsme se rozhodli s touto mezinárodní kolekcí potěšit i diváky v regionálních kinech a zájem o ně nás upřímně potěšil," říká programový ředitel Festivalu krátkých filmů Praha Karel Spěšný.

Po loňské úspěšné premiéře se vrací soubor filmů Pragueshorts dětem pro rodiče malých filmových fanoušků od 5 do 8 let. Promítat se budou hrané i animované krátké filmy z celé Evropy, například z Arménie, Francie, Německa či Itálie. Promítat se bude v Ústí nad Labem, Brně, Jablonci nad Nisou, Hradci Králové, Karlových Varech, Mariánských Lázních a na Slovensku v Kremnici, Prešově, Košicích, Trenčíně nebo ve dvou kinech v  Bratislavě. Projekce proběhnou v době konání festivalu - 22. a 23. ledna 2016. Děti i rodiče se dozví třeba, že za brýle se není třeba stydět, připluje za nimi modrý tapír, nebo mohou obdivovat umění akrobatických skoků žiraf. "Krátké filmy pro děti a jejich rodiče se budou letos poprvé promítat i v kinech mimo Prahu a na Slovensku. A kdo fundovanější by měl vybírat filmový program pro děti než jiné děti. Naše filmy poctivě nakoukávalo a vybíralo 7 dětských dramaturgů ve věku od 5 let, tudíž je takřka vyloučené, aby se děti v kině nudily," říká koordinátorka sekce Pragueshorts dětem Anna Purkrábková.

Kino Slavia, Mariánské Lázně
Kino Slavia, Mariánské Lázně